Feb 18, 2009

Червона Рута - 1993 (Донецьк)

Внимание-внимание!
Говорит Германия!
Впервые в Интернете!
Мега-эксклюзивное видео!

Червона Рута. Донецьк, 1993
Переможці Фестивалю

Это певец О. Пономарьов.


Но не бойтесь! Ролик длится 77 min и народа там немало!

Трек лист такой:

01. Тризуб - Пан Ніхто
02. Олександр Войтко - Різдвяні Свята
03. Анна-Марія - Солодкі Мрії
04. Аліфант енд Ка (за точность напсания не ручаюсь) - Дід
05. Компроміс - Чаклування на сірій чайці
06. Роман Бурлак - Дивлюсь в твої карі очі
07. Вій - Політ Коршака
08. Опале Листя - Що це є
09. Світлана Моцаренко - Молитва
10. Турбо-техно-саунд - Я поганий
11. Алла Попова - Роксоляна
12. 999 - Я проти
13. Олександр Понорьов - Сум
14. Нація - Київ
15. Ірина Шинкарук - Місячний Оберіг
16. Брати Блюзу - Правдиве Життя

скачать с megaupload.com (512 mb)

заценить прямо сейчас:Сразу говорю - половина материала есть не что иное, как редкостный отстой. Ну а другая половина - зачетная.

Зачетные коллективы и исполнители такие:

- Компроміс,
- Вій,
- Турбо-техно-саунд (нечто вроде этакого украинского DAFа - охренеть!),
- Алла Попова
- 999 (фет-мессер не так давно выкладывал кое-что от этих челов!)
- Нація (идут сразу после Пономарьова - их надо смотреть полюбому!)
- Ирина Шинкарук
- Брати Блюзу (к сожалению, прикольно там только под конец)

Ну и напоследок, немного текста - специально для тех, кто еще не в курсах относительно того, что же это такое - Червона Рута.

Вот что рассказывал Юрій Лісниченко в 2004 году про пять фестивалей (с 1989 по 1999)

— Пане Олександре, ви обізнаний з підготовкою і проведенням фіналів "Червоної рути", знаєте й про історію виникнення цього фестивалю, і про перебіг кожного з них. Розкажіть нам про це.

— Від часу проведення першого фестивалю "Червона рута" в Чернівцях минуло п'ятнадцять років. 1989 року в СРСР тривала горбачовська перебудова. Компартія розуміла, що не в змозі стримати повені національного відродження, зокрема й виникнення нової української музичної культури.

Через це ЦК ЛКСМУ приєднався до ініціативи теперішньої "Просвіти" (тоді ТУМ імені Т.Г.Шевченка), Народного Руху України, україно-канадської фірми "Кобза" провести в Чернівцях фестиваль, організатори якого поставили за мету вивести сучасну укра-їнську музику на світовий рівень, вкладаючи в новітні музичні форми український зміст.

Учасниками заходу були відомі тепер "Воплі Відоплясова", сестри Тельнюк, Андрій Миколайчук, Ірина Білик, Олександр Тищенко з гуртом "Зимовий сад", Андрій Панчишин, Тризубий Стас, Віктор Морозов разом із театром-студією "Не журись", Віка Врадій, Василь Жданкін (одержав Гран-прі фестивалю), "Брати Гадюкіни", "Кому вниз", світловодець Володимир Давидов.

До першої "Червоної рути" відбіркового туру не проводили, тому виступити могли всі охочі. Були виконавці і з-за кордону: Люба Білаш (Канада), Дарка та Славко (США), співаки із Франції, Австралії, Аргентини.

чолювали дирекцію нашого першого фесту Тарас Мельник (директор), Анатолій Калениченко (художній керівник), Ірина Сікорська (керівник служби зв'язку із закордонними українцями). Головою журі був відомий композитор Мирослав Скорик, членами журі — співак Тарас Петриненко, поет та видавець Іван Малкович та інші.

Перша "Червона рута" відома ще й тим, що на ній уперше на той час було піднято жовто-блакитний прапор та виконано гімн "Ще не вмерла Україна...". На цьому фестивалі я виконував обов'язки помічника керівника служби зв'язків із закордонними українцями.

На другому фестивалі в Запоріжжі 1991 року мої обов'язки лишилися тими ж. Захід закінчився у переддень оголошення ГКЧП надзвичайного стану. Нашими гостями тоді були відомі дисиденти й правозахисники В'ячеслав Чорновіл, Левко Лук'яненко та Микола Поровський.

Існує така легенда, що коли стався путч, то Чорновіл звернувся до дирекції з такими словами: "І в таборах можна вижити. Не хвилюйтеся, якщо комуністи посадять нас у табори, я навчу вас, як там вижити".

На цьому фестивалі стали відомими "Плач Єремії", "Скрябін", "Табула Раса", "Жаба в дирижаблі". Брав участь у фестивалі й дівочий кіровоградський гурт "Елема", який здобув приз за жіночу чарівність.

Третій фестиваль відбувся 1993 року в Донецьку, куди я поїхав як представник ЗМІ. Статтю про побачене й почуте мною та моєю сестрою Іриною Сікорською було надруковано в газеті "Народне слово". Тогорічним відкриттям стали такі учасники: Руслана, "Брати блюзу" (Гран-прі), Ірина Шинкарук, Віктор Павлік, "Вій", Олександр Пономарьов.

1995 року "Червона рута" відбувалася в Криму — два тижні у Севастополі й тиждень у Сімферополі. Українські виконавці сподобалися місцевій публіці. Про це свідчить концерт на площі Нахімова в Севастополі, де зібралося п'ятдесят тисяч глядачів.

У Криму мали успіх "Океан Ельзи", кіровоградська "Аква-віта", світловодець Віталій Осауленко, що виконував пісні, приперчені чорним гумором, Ані Лорак, Марина Одольська, команда "Вхід у змінному взутті", EL Кравчук, Наталка Могилевська.

Там я працював у дирекції фестивалю разом із теперішнім його директором Мирославом Мельником (тоді він був заступником директора): співпрацював з місцевими та іншими ЗМІ, наклеював афіші, здійснював опитування глядачів. Підготував спільно з Іриною Сікорською статтю про фестиваль для газети "Час/Тайм".

П'ята "Червона рута" відбулася 1997 року в Харкові. Це єдиний фестиваль, на фінальній частині якого я не зміг бути присутнім. Тоді стали відомими "Тартак", "ТНМК".

Наступний фест 1999 року приймав Дніпропетровськ. Для кіровоградців він цінний тим, що в ньому взяв участь дует "Друзі" (частина музикантів із рок-гурту "Весняний галас"). Кращими того року були Росава, рок-команда "Друга ріка". На цьому й двох наступних фестивалях у Києві я був присутнім як представник ЗМІ.

(полный текст тут)

15 Comments:

Anonymous said...

Дякую брате!!!!

6c6c6 said...

Мега респект. Раритети дуже полюбляю :)

pent@gon said...

Дякую sergeylittle!
Дякую, PARAZITAKUSOK

Я - один із учасників того концерту, представників "редкостного отстоя", як ви кажете...
Ну та то таке :)

При нагоді з мене багато невіртуального коньяку.

gycel said...

от так діла :)

gycel said...

от якби ще з 1989 вимутити відяху -ото було б :)

parazitakusok said...

pent@gon ! Друже! Пробач будь ласка! Я не хотів тебе образити!
.... ;)

Коньяк буде з мене!


_____

то gycel: Макс! Диви сюди
http://rozmai.com.ua/view_project.php?id=104

"6-серійний документальний фільм, в якому зібрані унікальні архівні кадри з історії Червоної Рути , відео записи виступів всіх найвизначніших учасників перших шести фестивалів, організаторів, музикантів та поетів 80-х років, та зірок майбутнього."

треба шукати!!! ;)))

6c6c6 said...

pent@gon, на вид та смак купець не всяк... То суб’єктивна думка автора ;)

pent@gon said...

parazitakusok, та за що ж пробачати? Ще раз сенкс!

А на тему http://rozmai.com.ua/view_project.php?id=104 - нема у них ніякого кіна, я телефонував недавно. Оригінал зберігається в дирекції фестивалю (зауважу - напевно зберігається). У цьому вся ЧР. Поки інші розвиваються і заробляють (до прикладу, Таврійські), ЧР мрійливо літає в дивних небесах і наполегливо "зберігає"... :)

parazitakusok said...

ото блін... ((( я не розумію - чому б не зробити Руту на двд (щоб там був - Миколайчук, Брати, Віка.. ). Невже нікому не потрібно? Може там з авторськими правами щось не так?

Ром! А може в тебе є якийсь раритет? ;))) Ну там відео-аудіо з тих часів?

pent@gon said...

Єсть. Мегараритет. Невідома нині "Заграва". Чули про таку групу? Лауреати першого фестивалю... З цієї групи народилися "Брати Блюзу"

parazitakusok said...

!!! друже! Як твоє ставлення до того, щоб зробити пост? ;)

це було б просто класс! я надіслав на твоє мило запрошення робити пости ;)

pent@gon said...

Ок. Я підготую відео "Заграви" ближчим часом - то багато роботи. Вже все оцифровано, але треба ще порізати, покомпресувати і залити...

parazitakusok said...

Романе! Мега-дяка! Чекаю!!!
Якщо треба, то ти можеш робити у цьому блозі анонси своїх проектів тощо - взагалі нема питань. ;-)

Anonymous said...

дуже дякую!

pent@gon said...

Ну шо. Кому тут нагадати слово "Заграва"? :)

Давно мною обіцяне відео аж тепер викладено на Ютуб колишнім гітаристом групи.

Я склав плейлист і написав невеличкий коментар:
що і до чого.

http://www.youtube.com/playlist?list=PLC2BECE7FCC46510F

Слухайте.