May 29, 2011

Першы анімацыйны фільм "Будзьма беларусамі!" Поўная версія

Першы прафесійна зроблены анімацыйны фільм, прысвечаны гісторыі Беларусі ад яе пачатку да нашых дзён. Мультфільм з'яўляецца цэнтральнай, але далёка не фінальнай падзеяй сумеснага праекту "БудзьмаTUT" культурніцкай кампаніі "Будзьма беларусамі!" і парталу TUT.BY.

5 Comments:

Anonymous said...

дякую пан паразитакусок

grzegorz said...

trzeba byc zupełnie nieswiadomym białorusinem zeby szczycic sie okresami w ktorych nas wynaradawiano jak np w WKL, gdzie gdyby nie nasza upartosc i tacy wybitni ludzie jak Konstanty Ostrozski (o ktorym ani slowa w klipie) wszyscy bylibysmy dzis polaczkami katolikami... Ten klip to jedna wielka polityczna propagandowka probujaca zagrac na uczuciach bialoruskiej dumy narodowej

parazitakusok said...

Trzeba być zupełnie nieświadomym żeby mówić o tożsamości narodowej w czasach WKL i szczycić się okresami :) przecież to historia:) Ta kreskówka przypomina, że historia Białorusi to nie tylko Białoruś Radziecka i Lukaszenkowska. Że to piękny kraj, który nie jest wyłącznie mniejszym bratem Rosji.
Przecież nikt nie ocenia tego faktu, że Białoruś była częścią WKL - a tylko mówi o tym że tak było. I to dobrze że pobudza dumę narodową. Naród musi być dumny ze swojego kraju.

A tak to w ogóle kim pan jest - bo z tego co zrozumiałem nie jest polakiem-katolikiem, ale nie jest białorusinem bo nazywa się Grzegorzem, a nie Rygorem i pisze po polsku, a nie po białorusku?

Offspring said...

+5 балів за кліп

Anonymous said...

Chyba Pan Parazit zartuje albo jest zupełnym ignorantem? w filmie mowa tylko o tych, którzy bronili białorusi przed "moskalami" ani słowa jednak o tych, co bronili jej przed spolaczeniem i latynizacja?
rzeczpospolita obojga narodów przedstawiona jest jako radosny okres rozkwitu: ksiestwo białorusko-litewsko-polskie - to chyba żart? chyba każdemu wiadomo, ze w tym dziwnym kraju prawosławni rusini stanowiący ponad połowę populacji byli wynaradawiani, ale o tym ani słowa, za to białorusini maja sie szczycic polskimi powstaniami narodowowyzwolenczymi?
Panie Prazit prosze nie zartowac;)